Naar inhoud. Begin van de inhoud.

In de kijker: het flexaanbod van Ligo Antwerpen! 

Cursisten snijden groenten ism VDAB

In de kijker: het flexaanbod van Ligo Antwerpen! 

Zoek je een korte cursus op maat van een concrete leervraag bij jouw doelgroep? Met ons flexaanbod geven we korte, praktijkgerichte cursussen op maat: brieven en facturen, online bankieren, communicatie met klanten of budgetvriendelijk koken. Dat doen we op jouw vertrouwde locatie, op de momenten die voor jouw organisatie passen. 

Meer dan taal alleen: het flexaanbod van Ligo
Een langere cursus volgen past niet altijd in het overvolle of onzekere leven van kwetsbare burgers. Ook een werkgever kan niet altijd wachten op ondersteuning tot de start van een nieuw schooljaar. Soms is er nood aan snelle, praktijkgerichte antwoorden op een heel concrete leervraag. Dat is precies waar het flexaanbod van Ligo Antwerpen het verschil maakt. 

Wat is het flexaanbod?
Het flexaanbod is een korte reeks lessen rond één thema. De lessen vinden plaats bij een partnerorganisatie, zoals een sociale dienst, een (maatwerk)bedrijf, een buurtwerking of een zorgvoorziening. De partner detecteert leervragen bij cliënten of werknemers en neemt contact met ons op. Na overleg wordt een voorstel op maat uitgewerkt. De partner zoekt zelf kandidaten voor het aanbod: laaggeletterde volwassenen zonder diploma secundair onderwijs. 

Wat dit aanbod zo uniek maakt, is de wendbaarheid: Ligo Antwerpen kan een flexcursus last minute inrichten, los van de gewone jaarplanning. De lessen vinden plaats in een vertrouwd lokaal van de partner. Het moment en de duur kiezen we in overleg. De deelnemers werken aan eenzelfde leervraag, maar kunnen een verschillend profiel of taalniveau hebben.  

Drie pijlers: leren, verbinden, versterken 

Het flexaanbod rust op de drie Ligo-pijlers: 

  • Leren: een concreet antwoord bieden op leervragen uit het dagelijkse leven.
  • Verbinden: nieuwe partners en cursisten maken kennis met Ligo. Het brengt mensen op een vertrouwde plek met elkaar in contact. En het brengt Ligo dichter bij de partner en legt de basis voor een duurzame samenwerking.
  • Versterken: we versterken mensen in de vaardigheden die ze elke dag nodig hebben om mee te kunnen in de samenleving. 

De inhoud: meer dan taal alleen
Een flextraject werkt niet alleen aan taal, maar aan brede vaardigheden voor het dagelijks leven. Ligo Antwerpen kiest heel gericht uit verschillende bestaande modules zoals rekenen, ICT of Zeker van jezelf. Zo bieden we een cursus aan die aansluit bij de leervraag.

Dit leidt tot boeiende trajecten. Een greep uit ons huidige aanbod op maat:  

  • De cursus communiceren als mantelzorger combineert beter en verbindend communiceren met gezond leven en opvoeden.  
  • Gezond en budgetvriendelijk koken focust dan weer op gezond leven en slim omgaan met geld.  
  • Brieven en facturen helpt mensen met hun administratie en versterkt hun zelfredzaamheid.  
  • Beter werken met je smartphone zet mensen op weg om echt zelfstandig met hun smartphone te leren werken. 
  • Op de werkvloer van organisaties en (maatwerk)bedrijven werken we onder meer rond communicatie, weerbaarheid, rekenen en (digitale) administratie. 

Van een korte cursus naar samenwerken op lange termijn
Het flexaanbod bewijst dat drempels verlagen begint bij outreachend en op maat werken. Na een positieve evaluatie kan de samenwerking met een partnerorganisatie doorgroeien naar een vast aanbod over het hele jaar. Zo bouwen we samen aan een sterk netwerk rond geletterdheid.

Heb je als partner een specifieke leervraag in jouw werking of wil je ontdekken wat het flexaanbod voor jouw organisatie kan betekenen? Neem gerust contact op met Leen Meyer.

wiki 8